Prieš keletą mėnesių sulaukiau kolegos iš komunikacijos skyriaus elektroninio laiško, kad Skrendu.lt kviečia mane kaip svečią atvykti filmuotis į jų kuriamų podcast’ų laidą Kelionės ir žmonės”. Pasirodo, jie mane pastebėjo socialinėse medijose ir norėjo, kad papasakočiau apie darbą Vilniaus oro uoste. Man tai buvo pirmas ženklas, kad kartu su nauju darbu išsikėlusi tikslą – socialiniuose tinkluose daugiau savo turinį fokusuoti profesine linkme, ypatingą dėmesį skiriant LinkedIn platformai, einu teisinga linkme.

Skrendu.lt podcast’e papasakojau apie savo atsakomybes Vilniaus oro uoste, ką aš ten veikiu, kas yra VIP terminalas, atskleidžiau galbūt sudominsiančių faktų, kad ir tu gali čia organizuoti savo gimtadienį ar vestuves, kitų įdomių istorijų, susijusių su oro uosto gyvenimu: www.youtube.com/watch?v=BUERFkzPsbo

Kas liko nepaminėta podcast’e:

Socialiniai tinklai. Kaip ir minėjau, pradėjusi dirbti VNO nusprendžiau, kad mano socialiniai tinklai taps puikiu įrankiu pardavimų skatinimui, už kuriuos esu atsakinga oro uoste, ir šis sprendimas pasiteisino su kaupu. Daugiau nei 70 proc. pirmųjų susitikimų ar kontaktų su potencialiais klientais būtent ir buvo inicijuoti socialinių tinklų dėka – daugiausiai LinkedIn, bet mano nuostabai, visai neatsiliko ir Instagram. Socialiniai tinklai taip pat tapo puikia platforma, kuri suteikia galimybę žmonėms, kurie čia užsuka tik kaip keliautojai, susipažinti su kitokiu oro uosto gyvenimu: kur kas spalvingesniu, artimesniu ir labiau jaudinančiu.  

+500 naujų sekėjų per vieną dieną Lietuvos oro uostų Instagram paskyroje. Puikiai pamenu, tai buvo antra mano darbo savaitė oro uoste, kai kolega Martynas pakvietė penktadienio popietę stebėti ugniagesių pratybas su jau „nurašytu” orlaiviu. Diena buvo saulėta, bet labai šalta, tačiau dvi valandas praleidom perone negalėdami atitraukti akių. Buvo labai įdomu stebėti, kaip gelbėtojai elgtųsi įvairiose avarinėse situacijoje – juk niekada to įprastai nepamatysi, tfiu tfiu tfiu. Žinoma, šiuo turiniu pasidalinau savo Instagram paskyroje prie stories, ir netrukom pastebėti, kaip Lietuvos oro uostų paskyra susilaukė daugiau nei 500 naujų sekėjų. Toks susidomėjimas įrodė, kad žmonės labai nori matyti, kas vyksta užkulisiuose, jie nori išskirtinio ir nesurežisuoto turinio, tokio, kokį aš galiu duoti.  

LinkedIn. Niekada nebuvau aktyvi LinkedIn vartotoja iki įsidarbindama VNO. Pradėjusi čia dirbti supratau, kad turiu ne tik daug įdomaus „darbinio” turinio, profesinės patirties, bet ir daug noro tobulėti bendraujant su tokiais pačiais žingeidžiais, viskuo besidominčiais žmonėmis, todėl pradėjau kelią šioje platformoje. Esu tikrai maloniai nustebusi, kad nuo pat pirmųjų įrašų LinkedIn sulaukiau tokio pat, kartais net didesnio pasiekiamumo (reach), nei Instagram turėdama daugiau kaip 19 tūkstančių sekėjų. Dar didesnis įvertinimas, kad keliauju tinkama linkme, buvo tai, kad komunikacijos Instagram bei LinkedIn guru Karolis Rimkus pasidalino straipsniu, kuriame įvardijo 75 asmenis, kuriuos verta sekti LinkedIn. Tarp jų patekau ir aš. 

Darbo skelbimai. Po aktyvios mano komunikacijos socialiniuose tinkluose apie darbą oro uoste bei aviacinę romantiką pradėjau gauti užklausas iš savo draugų bei pažįstamų, kad ir jie nori čia dirbti (dar keletas karmos taškų į mano sąskaitą). Deja, nedirbu personalo skyriuje, neturiu įgaliojimų įdarbinti žmonių, bet galiu užtikrinti, kad įsidarbinę čia nenusivilsite: malonūs ir labai draugiški kolegos, teisingos puoselėjamos vertybės, įdomi darbinė patirtis bei aplinka. Užmeskit akį į laisvas pozicijas: www.ltou.lt/lt/karjera/ltou-darbo-skelbimai

Įsidarbinęs kolega. Vieną dieną prieš pietus prie manęs priėjo vieno skyriaus vadovas ir pasakė, kad turim naują kolegą. Nieko čia keisto nebūtų, bet tas kolega aplikavo į darbo poziciją pamatęs mano pasakojimus socialiniuose tinkluose, kaip smagu dirbti oro uoste. Dar keli karmos taškai man!

Podcast’ai x 3. Na ir pabaigai negaliu nepasidžiaugti, kad per šį laiką buvau pakviesta į trijų podcast’ų filmavimą! Pirmieji gyvenime ir visi apie darbą oro uoste bei keliones.

Kai baigsis karantinas, vėl sugrįšim į įprastą oro uosto gyvenimą: su komanda planuosim naujo VIP terminalo ir Konferencijų centro atidarymą, laikysiuosi teises, kad galėčiau vairuoti perone, vėl kasdien nueisiu vidutiniškai 5 km oro uosto teritorijoje ir toliau dalinsiuosi įdomiu turiniu iš VNO gyvenimo!

IMG_20200120_122523-01-01

Linkėjimai, 

Beatričė