Tai buvo tik įsibegėjančios vasaros sekmadienis, antras darbo su Agne mėnuo. Neturėjau jokių dienos planų, tad paskyriau sau misiją – susitvarkyti namus nuo A iki Z, įskaitant ir drabužių spintą (čia tas variantas, kai su ranka išverti visus drabužius ant žemės ir dėlioji iš naujo). Plušau nuo 9 val. ryto su mini muzikinėmis pertaukėlėmis – tomis, kai pradedi vaidinti arenas surenkančią mega super star. Apie 17 val. ale viską baigus norėjau griūti į lovą pokaičio miego, bet netikėtai gavau žinutę iš Agnės:

 • Ką veiki?
 • Namie, susitvarkius kimarinu, o ką? Ką tu?
 • Parašyk adresą, būsiu už 15 min.

O aš jau žinojau, kuo tai gresia. Mano GENERALINĖ tvarka spintoje tuoj bus ant žemės ir vėl. Generalinė, viskas ant žemės ir vėl susitvarkyti. Viskas per vieną dieną – to ir priešui nelinkėčiau. Haha!

37238287_10204666015807936_6420633231690825728_n.jpg

——

Nuo vaikystės iš tėčio siuvyklos tempdavau maišus medžiagų ir karpydavau gerus mamos šalius, kad galėčiau pasiūti kalnus drabužių barbėms. Vėliau, anot savęs, mokykloje buvau stileiva – skirtingos kojinės, batraiščiai, vieną dieną hipis, kitą dieną neaiški fyfa, kartais gal ir forsas. Na žodžiu, kaip mokėjau, taip ir “šokau” tas madas. Vėliau, ką čia vėliau, iki darbo pas Agnę galvojau, kad balti marškinėliai ir juoda odinė koža – velniškai patogu ir taip stilinga, kad net kas antra sostinės ar bažnytkaimio mergina vaikšto.

Be kožos, baltų marškinėlių ir skinny džinsų (kas buvo mano drabužių bazė), dar mėgdavau prisipirkti ĮDOMIŲ daiktų, kurie dažniausiai tikdavo tik prie vieno derinio. Dėl šio pomėgio dažniausiai neturėdavau ką apsirengti, nes niekas prie nieko netiko. Šiuo klausimu mama visada sakydavo, kad spintoje reikia turėti ne “mano” įdomių spalvotų nesąmonių, o kitokio tipo basic drabužius, tai yra: baltus marškinius, juodas kelnes, juodą suknelę, klasikinį švarką ir dar keletą kitų svarbių drabužių. Bet juk mamos visada nusikalba ir nori mums blogo, kad kuo baisiau atrodytumėm. Skamba juokingai, bet kas toje paaugliškoje galvoje – velniai žino.

Taigi puikiai suprasdama savo praeities istoriją su “stiliumi”, nujaučiau, kad man bus šakės, kai Agnė atvažiuos daryti spintos reviziją (apie tai ji grasino jau nuo pirmos darbo dienos!). Galvojau, kad lieps privežti konteinerį kuo arčiau namo, kad galėtų tiesiai iš 7 aukšto mėtyt drabužius kaip profesionali krepšinio snaiperė.

Tačiau mano spintos tragikomedija baigėsi geriau nei tikėjausi:

 • buvo išmesta vos apie 5 proc. viso mano spintos turinio;
 • paaiškėjo, kad vis dėlto mama buvo teisi – neturiu kiekvienoje spintoje reikalingos drabužių bazės, kuri padėtų sumažinti isterijų “neturiu ką apsirengti” skaičių;
 • sudėliojo tokių derinių, kokių aš gyvenime nebūčiau sugalvojus iš savo turimų drabužių;
 • paaiškino, kaip pagal mano figūrą nešioti sijonus ir kelnes, kad kojos vizualiai atrodytų ilgesnės bei plonesnės, o talija – liesesnė;
 • sudarė sąrašą, kokiais drabužiais reikia papildyti spintos turinį, kad gyvenimas taptų šviesesnis ir išleisčiau mažiau pinigų;
 • paaiškino, kodėl nereikia prisipirkti ĮDOMIŲ drabužių;
 • įkalė į galvą, kad savo “užsportuotą” užpakalį, galima parodyt ne tik su skinny džinsais, o plačios kelnės puikiai tinka mano figūrai;
 • iš esmės paaiškino, kas yra stilius ir ką reiškia atrodyti stilingai.

Keista. Tikėjausi, kad po spintos revizijos neliks pusę rūbų, o atsitiko atvirkščiai – spintoje padaugėjo drabužių ir aš turėjau ką apsirengti!

———

Žinoma, dirbdama su Agne turiu privilegiją – turiu stilistę by my side 24 valandas per parą, 7 dienas per savaitę, ką labai vertinu ir džiaugiuosi. Stebiu pati, kaip keičiasi mano stilius (neprarandant savęs!) ir skonis, o kur dar visi teigiami komentarai iš artimos aplinkos! Be to, ir piniginė nei kiek neplonėja, nes nebeprisiperku šūdų!

Suprantu, kiekvienas negali turėti asmeninio stilisto kasdien, BET šiais laikais stilistas prieinamas visiems – pradedant nuo StiliusSOS, kur profesionali stilisto konsultacija kainuoja vos 7 Eur, iki interneto platybių, kur galima rasti tiek daaaaug informacijos ir įkvėpimo. Skonis – lavinamas dalykas!

Būkit kūrybingi ir mylėkit save!

P. S. mano stiliaus galerija – įrodymas, kad visus galima perauklėti 😀

Linkėjimai,

Beatričė

page2

page1